@ Napínané stropy | Sani - airless maľovanie

Ideálna rovina - Optické zvýšenie stropu

Zaujímavé a originálne usporiadanie stropu v dome alebo byte môže dokonale zmeniť vzhľad každej miestnosti. V súčasnosti je čoraz populárnejšia inštalácia napínacieho stropu, čo je veľmi pôsobivý a zaujímavý nápad, ktorý priťahuje pohľady každého hosťa. Čo je to inštalácia napínacieho stropu a aké sú vlastnosti tohto originálneho riešenia?

Stretch ceiling - čo stojí za to o ňom vedieť?

Stretch strop (označovaný aj ako napínaný strop) je vlastne jeden z typov podhľadov, ktorý spočíva v napnutí a rozprestretí elastického materiálu pod vlastným stropom. Celé je to založené na konštrukcii určenej na tento účel a samotný strop je vyrobený z materiálov odolných voči ohňu a vode. Najčastejšie sa na tento účel používajú PVC fólie alebo polyesterové tkaniny. Materiál na inštaláciu takéhoto stropu sa zvyčajne vyrába na zákazku, pretože musí byť dokonale prispôsobený veľkosti interiéru, v ktorom má byť umiestnený

Hlavné výhody napínacích stropov

Stretch strop Strop sa dá použiť v priemyselných a verejných priestoroch, ako aj v súkromných domoch a má mnoho výhod, z ktorých jednou z najdôležitejších je, že zvyšuje estetiku interiéru. Bez ohľadu na to, v akej miestnosti bude umiestnený, bude vyzerať mimoriadne pôsobivo a bezchybne. Napínací strop navyše umožňuje dosiahnuť zrkadlový efekt, ktorý opticky zväčší každý interiér. Dokonale maskuje všetky nedokonalosti a nerovnosti. Bude vyzerať skvele vo veľkých obývacích izbách aj v menších spálňach alebo kúpeľniach.

Toto riešenie sa vyznačuje aj vysokou trvanlivosťou a odolnosťou. Materiál, ktorý je z PVC a polyesteru, zaručuje jeho životnosť na mnoho rokov (často na rozdiel od podhľadov). Napínané stropy sú tiež veľmi odolné voči javom, ako sú plesne, vlhkosť alebo prach. Okrem toho sa ľahko udržiavajú v čistote. Je ťažké ich mechanicky poškodiť a sú odolné voči vysokým teplotám.

Stojí za to vedieť, že takéto stropy sú tiež vodotesné a ohňovzdorné (čo je dôležité najmä v prípade vytopenia susedmi alebo požiaru). Toto riešenie je ideálne aj v miestnostiach, kde chce majiteľ miestnosť odhlučniť. Napínaný strop zlepšuje akustiku a pohlcuje generované zvukové vlny. Pre presnejšiu zvukovú pohltivosť sa môže použiť aj minerálna vlna medzi skutočným stropom a materiálom vytvárajúcim napínaný strop. Takýto strop sa dá aj ľahko demontovať, čo uľahčuje prístup ku všetkým inštaláciám, ktoré sa pod ním skrývajú.

Stretch ceiling - ktorý si vybrať? Typy napínacích stropov

Stretch stropy Sú jedinečné a jednoznačne vyhrávajú nad ostatnými riešeniami z hľadiska možností usporiadania. Medzi najzaujímavejšie modely patria zrkadlové stropy, ktoré dodávajú miestnosti eleganciu a opticky ju zväčšujú. Za pozornosť stoja aj podsvietené modely, pri ktorých je možné umiestniť osvetlenie pod celú plochu stropu. Vďaka použitiu osvetlenia LED v rôznych farebných variantoch sa dosiahne originálna a pútavá výzdoba interiéru. Tí, ktorí hľadajú originálne riešenia, si môžu vybrať modely v rôznych farbách alebo na materiál umiestniť ľubovoľnú grafiku či fotografiu.

Napínané stropy

Ak máte záujem neváhajte nás kontaktovať.

Všetky potrebné informácie Vám poskytneme na :

0905 943 514